អគ្គនាយកក្រុមហ៊ុនបុរី ហេង បូរិន គ្រុប គឺអ្នកឧកញ៉ា ហេង បូរិន បានបង្ហោះសារកោតសរសើរដល់អភិបាលខេត្តកំពង់ធំ នួន ផារ័ត្ន ដែលទទួលបានការគាំទ្រពីប្រជាពលរដ្ឋរស់នៅក្នុងខេត្តកំពង់ធំផ្ទាល់ ក្នុងការដោះស្រាយបញ្ហាជាច្រើន ចាប់តាំងពីចូលកាន់តំណែង។
អ្នកឧកញ៉ា ហេង បូរិន ជាបុគ្គលមិនងាយសរសើរនរណាផ្ដេសផ្ដាសឡើយ។ កាលពីពេលថ្មីៗនេះ អគ្គនាយកក្រុមហ៊ុនបុរី ហេង បូរិន បានចុះទៅកម្មវិធីសំណេះសំណាល និងចែកអំណោយសប្បុរសធម៌ប្រចាំឆ្នាំ ២០២៥ របស់សមាគមឧកញ៉ាកម្ពុជា ក្រោមប្រធានបទ“ទាំងអស់គ្នា ដើម្បីការអប់រំ” វគ្គ២ ទាំង ៥ សាលាផ្សេងគ្នានៅក្នុងខេត្តកំពង់ធំ ហើយក៏បានជួបគ្នាជាមួយអភិបាលខេត្ត។
នាគ្រានោះ ក្រោយចប់ការងារចែកអំណោយនោះ អគ្គនាយកក្រុមហ៊ុនបុរី ហេង បូរិន គ្រុប បានជួបជជែកពិភាក្សាជាមួយ លោក នួន ផារ័ត្ន ផ្ទាល់នៅទីនោះ និងបានថតរូបទុកជាអនុស្សាវរីយថែមទៀតផង។
សមាជិកសកម្មក្នុងសមាគមឧកញ៉ាកម្ពុជារូបនេះ បានសរសេររៀបរាប់លើបណ្ដាញសង្គមថា “សូមសរសើរឯកឧត្ដម នួន ផារ័ត្ន អភិបាលនៃគណៈអភិបាលខេត្តកំពង់ធំ នៅក្មេងមានសមត្ថភាពពូកែ និងភាពវៃឆ្លាត ក្នុងការដឹកនាំខេត្ត ឱ្យមានការអភិវឌ្ឍ។ នៅក្មេងតែមានសមត្ថភាពក្លាយជាអភិបាលខេត្តទៅហើយ” ។
អភិបាលខេត្តកំពង់ធំ ទទួលបានការគោរពស្រលាញ់ពីប្រជាជនក្នុងស្រុក ហើយថ្មីៗនេះលោកបានអនុវត្តយ៉ាងម៉ឺងម៉ាត់នូវបទបញ្ជារបស់សម្ដេចនាយករដ្ឋមន្ត្រី ក្នុងការទប់ស្កាត់ការទន្ទ្រានដីតំបន់ ៣ នៅជុំវិញបឹងទន្លេសាប។ ទីតាំងរាប់ពាន់ហិកតា ដែលធ្លាប់បានទន្ទ្រានពីពេលមុន បានលេចចេញជាព្រៃលិចទឹកបណ្ដើរៗវិញហើយ។
ចំណែករឿងដ៏ល្អមួយទៀត គឺលោក នួន ផារ័ត្ន បានចុះកែកុនហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធ និងតុបតែងលម្អ ដើម្បីត្រៀមទទួលទេវតាឆ្នាំថ្មី ដែលមើលទៅស្រស់ស្អាត និងល្បីរន្ទឺពាសពេញផ្ទៃប្រទេស ព្រោះជាផ្នែកមួយនៃមុខមាត់ខេត្ត។
អំឡុងឆ្នាំ ២០១៧ លោក នួន ផារ័ត្ន អាយុ ៣៧ ឆ្នាំ បានក្លាយជាអភិបាលរងរាជធានីភ្នំពេញ ហើយមុនជាអភិបាករងលោកក៏ជាអនុប្រធានគណបក្សប្រជាជនកម្ពុជានៅខេត្តកំពង់ស្ពឺ និងជាប្រធានក្រុមការងារយុវជនខេត្ត។ ចូលមកពាក់កណ្ដាលឆ្នាំ ២០២៤ លោកទទួលបានការតែងតាំងជាអភិបាលខេត្តកំពង់ធំ នៅវ័យ ៤៤-៤៥ ឆ្នាំ៕